Nemám ve zvyku komentovat shlédnuté filmy. Ovšem v případě filmu Světová invaze udělám výjimku.

Působivý plakát a ukázky z filmu mě navnadily. Očekával jsem něco na způsob Války světů v ještě nablýskanějším provedení. Nebyl bych zklamaný ani skromnějším provedením filmu, pokud by bylo neseno působivým příběhem s věrohodně vykreslenými charaktery postav. Bohužel se tvůrci Světové invaze rozhodli pro něco jiného. Film mi z větší části připadal jako záběry z počítačové akční hry. Střelba, zrychlený přesun, čekání na nepřátele, střelba, příchod nepřátel, střelba… To vše se opakovalo mnohokrát v různých obměnách, přičemž jediným zpestřením uvedené jednotvárnosti bylo několik patetických scén typu „umírající hrdina“.

Obrazová stránka filmu zmírňovala můj negativní dojem. Například scény při nichž nalétávají útočná letadla cizinců a  scény letu helikoptér nad zničeným městem vypadaly úžasně. Také scéna, v níž se hlavní hrdina vítězně a kupodivu věrohodně utká s mimozemským letadlem patří mezi světlé okamžiky filmu.

Ovšem jako celek bych film doporučil snad jen skalním fandům 3D akčních her s mimořádně dobrým vztahem k americké armádě. Podrobnější recenzi najdete např. zde.