Všechny modely Eee jsou dodávány s praktickým neoprenovým pouzdrem. Pouzdro mini-notebook velice dobře chrání, ale na přenášení přece jenom není tím pravým. Jistě, obchody jsou plné brašen na notebooky. Ovšem jejich rozměry jsou přizpůsobené rozměrům běžných notebooků a v případě Eee si ověříte v praxi platnost přísloví o jedné velikosti, která napadne všem. Nalezení „té správné“ brašny se ukázalo býti úkolem překvapivě svízelným.

Zpočátku by každého mohly napadnout brašny určené pro přenosné DVD přehrávače. První volbou by tedy mohly být brašny CaseLogic HDC-1 a CaseLogic HDC3, které rozměrově vyhovují. Moji představu, ale nesplnila ani jedna z uvedených. Uvažoval jsem spíše o měkčí brašně na způsob fotobrašny, do které by se Eee mohl vejít i s neoprenovým pouzdrem a se základním příslušensvím. Navštívil jsem spousty kamenných obchodů, bohužel se stále stejným negativním výsledkem. Nikde nic.

Jak už to někdy bývá, řešení jsem nenašel, ono si našlo mně. Spěchal jsem kolem tržiště a tu mi padla do oka brašna, která sice nebyla akorát, ale mohla by posloužit. Ukázal jsem trhovkyni svůj Eee a ona k mému překvapení odněkud vytáhla jinou, mnohem šikovnější a lépe vypadající brašnu, která Eee 901 seděla jako ulitá. Cena do 300 Kč mě na tržišti nepřekvapila, jinde bych na ni zíral jako na zjevení.

Brasna DIVILEY 0592

Brasna DIVILEY 0592

Brašna je značky DIVILEY, číslo výrobku 0592. Je rozdělena na dvě části, nezávisle uzavíratelné pomocí zipů. Do zadní se vejde Eee 901 včetně neoprenového pouzdra, do přední, opatřené vnitřními kapsami na kreditní karty, můžete vložit myš, síťový zdroj a ještě trochu místa zbude např. na peněženku. Vše doplňuje boční kapsička na mobil a „přehazovací“ víko s kapsou. Nečekejte vodotěsnost, ani bohaté polstrování. Spíše poměrně levnou brašnu pro běžné nošení. Na závěr zklamu všechny případné zájemce. Kromě pasáže u Vsetínského hotelu Vsacan, jsem brašnu zatím nikde ani nezahlédl.